Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego.
Zaświadczenie o zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
Podstawa prawna: art. 71 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz właściwy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta lub gminy Borne Sulinowo.
WYMAGANE DOKUMENTY:
1. Wniosek o zaświadczenie o zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Formularz wniosku oraz poniższą informację można również pobrać w Biurze Obsługi Interesanta.
2. Załączniki:
· 1 egzemplarz mapy sytuacyjno – wysokościowej terenu (kopię mapy ww. można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Szczecinku ul. Warcisława IV 16),
· krótka charakterystyka inwestycji lub projekt budowlany (do wglądu).
· dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej.
OPŁATY:
Opłata skarbowa:
· za zaświadczenie - 17,00 zł
Zgodnie z ustawą o opłacie skarbowej z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej zapłaty opłaty skarbowej w kwocie 17 zł. należy dokonać z chwilą złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia. Wpłaty należy dokonać na konto Urzędu Miejskiego Borne Sulinowo: PBS O/ w Bornem Sulinowie 66 8581 1056 0300 2004 2000 0001
Dowód wpłaty lub dokonania przelewu tytułem opłaty skarbowej należy dołączyć do wniosku
Nie podlega opłacie skarbowej wydanie zaświadczenia w sprawach budownictwa mieszkaniowego lub nauki, szkolnictwa i oświaty pozaszkolnej oraz ochrony zdrowia.
MIEJSCE ZŁOŻENIA DOKUMENTÓW:
Biuro Obsługi Interesanta.
TERMIN ODPOWIEDZI:
Do 7 dni.
FORMA ZAŁATWIENIA SPRAWY:
Zaświadczenie doręczone stronie za pisemnym zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Zaświadczenie strona może odebrać osobiście w siedzibie Urzędu (pok. nr 34) za pisemnym pokwitowaniem odbioru.
JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA:
Referat Inwestycji. nr 27, tel. 094 37 34 153.
TRYB ODWOŁAWCZY:
Odmowa wydania zaświadczenia bądź zaświadczenia o treści żądanej przez osobę ubiegającą się o nie następuje w drodze postanowienia, na które służy zażalenie .
Zażalenie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, za pośrednictwem organu, który wydał odmowę wydania zaświadczenia, w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia stronie
UWAGI:
W przypadku niekompletności wniosku, wnioskodawca zostanie wezwany do jego uzupełnienia w terminie 7 dni, w Biurze Obsługi Interesanta. W przypadku niedotrzymania tego terminu, wniosek pozostanie bez rozpoznania.
Liczba wyświetleń: 253
2024-02-01 09:32 Edycja zawartości - Krzysztof Olkowski